Śledź Nas

32 284 43 83
32 380 15 30

info@ogrodslaski.pl

Pon. - Pt.: 9.00 - 18.00
So.: 9:00 - 17:00
Nd.: 10.00 - 17.00

Pokoleniowe zamiłowanie do ogrodnictwa od 1925r.

Krótko o nas

Jesteśmy firmą pokoleniową. Wszystko zapoczątkował nasz przodek, Maksymilian Skrzycki w 1925, pracując w gospodarstwie ogrodniczym Hrabiego von Donnesmarck’a w Świerklańcu. Tu właśnie rozpoczęło się rodzinne zamiłowanie do natury. Po dziś dzień tradycję przodków kontynuuje Antoni Żurek w raz z rodziną, rozwijają dzieło rozpoczęte już prawie 100 lat temu!

W naszym Centrum Ogrodniczym znajdziesz nie tylko rośliny, zwierzęta, produkty do domu i ogrodu, ale także miło spędzisz czas ze swoim dzieckiem lub całą rodziną!

Znajdziesz u nas restaurację, gdzie wypijesz pyszną kawę, rozsmakujesz się w ciastach własnego wyrobu, czy zjesz smaczny, domowy posiłek. Możesz także odpocząć pod palmami w Pawilonie Tropikalnym, w trakcie gdy Twoje dziecko będzie bawiło się w Bawilandii. A dla rozrywki i sportu, możesz zagrać z dzieckiem w bezpiecznego Paintballa.

Znajdziesz u nas między innymi:

  • Wszystko do domu i ogrodu
  • Profesjonalną obsługę
  • Egzotyczne zwierzaki
  • Pyszny posiłek
  • Odpoczynek przy palmach
  • I świetną zabawę!
Przodkowie1 - O nas

Jakość i doświadczenie!

Znajdziesz u nas produkty wysokiej jakości w przystępnej cenie. Staramy się, by każda roślina, każde zwierze oraz każdy produkt był dobrej jakości. Poprzez wieloletnie doświadczenie pomagamy w doborze oraz doradzamy tak, by Twój dom i ogród cieszył oko!

Przodkowie1 - O nas

Największe Centrum Ogrodnicze na Śląsku

Dlaczego my?

Otwarte 7 dni w tygodniu

Jesteśmy otwarci aż 7 dni w tygodniu! Także w każdą niedziele!

Profesjonalna obsługa

Posiadamy kompetentną obsługę, która chętnie pomoże Ci w doborze rzeczy do Twojego domu, ogrodu jak i zwierzaka.

Wszystko w jednym miejscu

Znajdziesz u nas produktu do domu jak i ogrodu. Od małych skalniaków, po duże drzewa. Od małej rybki, aż po Lemury. Nie tylko zrobisz zakupy, ale także odpoczniesz.

Usługi i nie tylko

Jeżeli nie masz pomysłu na swój ogród, zrobimy dla Ciebie wizualizację Twojego wymarzonego ogrodu, a także wykonamy projekt! Dowozimy także towar do klienta, a nawet wypożyczamy sprzęt ogrodniczy!

Nasza historia

Maksymilian Skrzycki w szklarnii 300x281 - O nasPoczątki naszej pasji ogrodniczej sięgają prawie 100 lat. Rozwijaliśmy się przez cały ten czas i będziemy starać się dalej pogłębiać zdobytą wiedzę. Nasza tradycja sięga aż 5 pokolenia!

Zarodek pasji ogrodniczej

Nasza pasja do roślin sięga roku 1925, kiedy to nasz przodek Maksymilian Skrzycki zaczął pracę u Hrabiego von Donnesmarck’a w Świerklańcu jako ogrodnik. Prowadził ogrodnictwo oraz pielęgnował rośliny znajdujące się na terenie teraźniejszego parku w Świerklańcu. W 1961 roku Maksymilian Skrzycki posiadał już własne gospodarstwo, gdzie hodował różne gatunki roślin. Zdjęcie po prawej pokazuje Maksymiliana w szklarni, we własnym gospodarstwie, gdzie już wtedy rodzina zaczęła wykazywać zamiłowanie do roślin oraz natury.

 

 

urek 300x218 - O nasZ pokolenia na pokolenie

Rodzinna tradycja jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jerzy Żurek w raz z córką Maksymiliana Skrzyckiego – Różą, prowadzą swoje gospodarstwo. Głównie zajmują się hodowlą róż, jeżdżąc na giełdy i wystawy roślin. Zdobywają przeróżne wyróżnienia za jakość oraz niepowtarzalność swoich upraw. Po latach decydują się na odejście od pracy zawodowej, by całkowicie oddać się uprawie roślin oraz otworzyć własną szkółkę i punkt sprzedaży.
Rodzina powiększa się o dwójkę dzieci, Antoniego i Grażynę, które dorastają, uczą się, zdobywają wiedzę i pomagają rodzicom w rodzinnym biznesie. Wtedy jeszcze nikt nie wiedział w jaką stronę zmierza ich pasja ogrodnicza!
Po latach rodzina otwiera Punkt Sprzedaży Roślin w Świerklańcu. Posiadają kilkanaście szklarni oraz tuneli, gdzie rozmnażają coraz więcej gatunków roślin. Oprócz placówki , gdzie każdy mógł przyjechać kupić roślinę, Antoni w raz z swoją żoną Bożeną oraz siostrą w dalszym ciągu jeżdżą po Polsce na wystawy oraz giełdy ogrodnicze, promując swoje wysokiej jakości rośliny.

 

Początki Ogrodu Śląskiego

DSC 0214 300x199 - O nas

W 2004 roku powstaje nowoczesne Centrum Ogrodnicze nazwane Ogród Śląski. Oferta powiększa się nie tylko o nowe gatunki roślin ogrodowych, ale także i o sklep ogrodniczy, gdzie można kupić narzędzia ogrodnicze, nawozy, środki ochrony roślin, a nawet dekoracje do ogrodu. Wtedy też powstał zalążek zoologii. Wprowadzając asortyment oraz ryby do oczka wodnego. Na dopełnienie całości powstała także kwiaciarnia oraz kawiarenka, by odwiedzający mogli odpocząć w miłej atmosferze.
Także w tym roku stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i redakcja „Dziennika Zachodniego” w uznaniu profesjonalizmu, wkładu w promocję małej i średniej przedsiębiorczości oraz sukcesu w procesie budowania marki firmy – przyznało nam tytuł „Śląski Kupiec Roku 2004″.

Intensywny rozwój

DSC00569 300x199 - O nasW 2012 roku otworzyliśmy Pawilon Tropikalny, co umożliwiło nam poszerzenie asortymentu o ogromny wybór roślin domowych, w tym dużych palm, drzewek cytrusowych oraz innych egzotycznych roślin. Równolegle otworzyliśmy w pełni wyposażony Sklep Zoologiczny, który w swej ofercie posiada nie tylko gryzonie, ptaki, czy ryby, ale także duży dział terrarystyczny, jak i zwierzęta egzotyczne np. małpy, lemury czy duże papugi!

Pawilon Tropikalny nie tylko powstał jako nowe miejsce dla roślin domowych, ale także jako miejsce odpoczynku, gdzie można zobaczyć i wspiąć się na kaskadę o wysokości aż 8m oraz zakątkiem egzotycznym, gdzie w „dziczy” można przysiąść i odpocząć pośród różnych tropikalnych roślin. Specjalnie dla Państwa połączyliśmy strefę sprzedażową w raz z odpoczynkiem i relaksem w tropikach!

Rozrywka dla wszystkich

Dla najmłodszych naszych klientów w 2013 roku powstała Bawilandia. Miejsce świetnej zabawy oraz emocji dla dzieci. Kulki, zjeżdżalnie, armatki powietrzne, zabawki, imprezy urodzinowe oraz wiele, wiele innych atrakcji czeka tutaj na dzieci. A dla rodziców kawa, ciasto oraz miejsce na tarasie Pawilonu Tropikalnego, gdzie można usiąść i odpocząć pośród egzotycznych roślin jednocześnie patrząc, jak świetnie bawią się dzieci.

A dla starszych pociech oraz rodziców, w 2017 roku otworzyliśmy bezpieczny Paintball dla dzieci! Miejsce gdzie zarówno dorośli jak i młodsi mogą zagrać w bezpieczną „strzelaninę” drużynową. Idealne połączenie rozrywki oraz sportu, zwłaszcza dla osób, które interesują się militariami lub lubią gry komputerowe

Zdjęcia z

2005-2006r.

DSC00017 270x310 - O nas

Ogród Śląski 2005r

Zdjęcie budynku z 2005 roku.

61 270x310 - O nas

Kwiaciarnia 2005r.

Tak wyglądała kiedyś kwiaciarnia z artykułami dekoracyjnymi w 2005r. Aktualnie znajduje się tu biuro projektowe.

DSC00074 270x310 - O nas

Kwiaciarnia 2005r.

Tak wyglądała kiedyś kwiaciarnia z artykułami dekoracyjnymi w 2005r. Aktualnie znajduje się tu biuro projektowe.

IMG 1162 270x310 - O nas

Kwiaciarnia 2005r.

Tak wyglądała kiedyś kwiaciarnia z artykułami dekoracyjnymi w 2005r. Aktualnie znajduje się tu biuro projektowe.

51 270x310 - O nas

Punkt sprzedaży roślin 2006.

Zdjęcie ogrodu zewnętrznego zrobione w 2006r.

56 270x310 - O nas

Sklep ogrodniczy 2006r.

Zdjęcie z 2006r. Kiedyś sklep ogrodniczy był o wiele mniejszy niż teraz. Aktualnie w tym miejscu są art. dekoracyjne.

65 270x310 - O nas

Samochód dostawczy 2006r.

Nasz stary, samochód dostawczy. Zdjęcie z 2006r.

IMG 1148 270x310 - O nas

Sklep ogrodniczy 2005r.

Wejście sklepu ogrodniczego w 2006r. Kiedyś w tym miejscu były akcesoria i ryby do oczka wodnego. Aktualnie znajdują się art. dekoracyjne.

IMG 1155 270x310 - O nas

Rośliny domowe 2005.r

Widok roślin domowych na stołach. Znajdowały się one w sklepie ogrodniczym. Aktualnie rośliny są w Pawilonie Tropikalnym, a w tym miejscu można znaleźć nawozy.

IMG 1206 270x310 - O nas

Pokazówka 2005r.

Takie małe rośliny były w tym 2005r. Teraz są większe, ale i piękniejsze!

IMG 1246 270x310 - O nas

Punkt sprzedaży roślin 2005r.

Tył punktu sprzedaży roślin w 2005r. Aktualnie częściową znajdziesz tutaj kamienie oraz dobudowany Pawilon Tropikalny.

IMG 1176 1 270x310 - O nas

Wejście do Ogrodu Śląskiego 2005r

Mało zarośnięte wejście do Ogrodu Śląskiego… Hmm. Dziwnie tak bez napisu CENTRUM OGRODNICZE. Prawda?

Zobacz co ciekawego

możesz u nas zobaczyć

Rośliny ogrodowe i domowe

Drzewa, krzewy, pnącza, rośliny wrzosowate, byliny i skalniaki, zioła, trawy oraz wiele, wiele innych. Ponad 3000 odmian, a to wszystko w jednym miejscu!

Sklep ogrodniczy

Nawozy, środki ochrony roślin, doniczki, narzędzia ogrodnicze i to nie wszystko! Znajdziesz tutaj także dekoracje do domu, ogrodu jak i sprzęt AGD.

Sklep zoologiczny

Znajdziesz tutaj coś dla swojego pupila, a także zobaczysz tutaj ciekawe zwierzęta egzotyczne. Posiadasz lub chciałbyś mieć rybkę, chomika, jaszczurkę lub innego zwierzaka? Zapraszamy!

Restauracja

Nie tylko napijesz się wyśmienitej kawy, ale także spróbujesz nasze ciasta wg. domowego przepisu. Spotkanie z przyjaciółmi, rodzinny obiad? Na pewno coś się znajdzie!

Bawilandia

Świetne miejsce do spędzenia czasu z dzieckiem. Kulki, zjeżdżalnie, armatka powietrzna, goryl i szalona zabawa dla dzieci oraz  odpoczynek przy kawie w tropikalnym klimacie.

Paintball

Twoje dziecko nie chce odczepić się od ekranu komputera? Rodzinna zabawa – strzelanie drużynowe bezpieczne dla dzieci! Rozgrywki, imprezy, urodzinki oraz wiele innych.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Masz jakiekolwiek pytania?
Skontaktuj się z nami

32 284 43 83lub

Kontakt