28 listopada 2016

O nas

Centrum ogrodnicze Ogród Śląski – Krótka Historia

W naszej rodzinie tradycje ogrodnicze są bardzo stare i sięgają 1925 roku, kiedy to przodek rodziny Żurek – Maksymilian Skrzycki zaczął pracować w gospodarstwie ogrodniczym Hrabiego von Donnesmarck’a w Świerklańcu. Dzisiaj, w kolejnym pokoleniu, tradycję tę przejął Antoni Żurek, który udoskonala dzieło swoich przodków.,logo-zurek

Nasza szkółka początkowo specjalizowała się w uprawie około 300 gatunków róż oraz drzew owocowych. Z każdym rokiem liczba uprawianych przez nas roślin była powiększana. Dziś prowadzimy uprawy na powierzchni liczącej aż 7,5 hektara. Uprawy roślin i sadzonek w gruncie oraz w pojemnikach, zarówno w szklarniach, jak i w namiotach, zajmują powierzchnię ponad 3 ha!

Nasza oferta obejmuje szeroki wybór roślin iglastych i liściastych, drzew, bylin, roślin wodnych i wrzosowatych.

Oferujemy m.in. sprzedaż jodeł (Abies sp.), żywotników (Thuja sp.), sosen (Pinus sp.), świerków (Picea sp.), a także szerokiego asortymentu roślin domowych i tropikalnych. Łącznie w sprzedaży posiadamy ponad 1100 gatunków i odmian roślin, krzewów i drzew ozdobnych (w tym np. magnolii), co sprawia, że oferta naszej szkółki jest wyjątkowo pełna i wszechstronna. Z upływem czasu naszą specjalnością stała się sprzedaż pnączy, przede wszystkim powojników, które posiadamy praktycznie we wszystkich dostępnych na naszym rynku odmianach. Każdego roku w naszej ofercie pojawia się kilkadziesiąt nowości ogrodniczych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Widok na frontowy budynek centrum ogrodniczego

W roku 2004 otworzyliśmy nowoczesne centrum ogrodnicze „Ogród Śląski” w Świerklańcu, którego łączna powierzchnia wynosi aż 8000 m2. W naszym Centrum znajdują się sklep ogrodniczy, punktu sprzedaży roślin, restauracja oraz sala konferencyjna, w której chętnie organizujemy imprezy okolicznościowe. W naszym sklepie ogrodniczym zajmujemy się sprzedażą wszelkiego rodzaju produktów potrzebnych do pielęgnacji oraz urządzania ogrodów. Zajmujemy się m.in. sprzedażą donic ceramicznych, różnego rodzaju ogrodowych artykułów dekoracyjnych (figurek, rzeźb itp.) oraz wielu innych wysokiej jakości produktów. Posiadamy także duży ogród pokazowy, który może zainspirować do tworzenia nowych kompozycji ogrodowych. Mogą w nim Państwo zobaczyć okazy ciekawych roślin oraz obserwować je przez cały rok. Oprócz centrum ogrodniczego w Świerklańcu posiadamy także dwa inne punkty sprzedaży roslin ogrodowych w Tarnowskich Górach oraz w Piekarach Śląskich.

W ramach rozszerzenia swojej oferty, wiosną 2012 roku otworzyliśmy również Pawilon Tropikalny z bogatym wyborem, różnych rozmiarów tropikalnych roślin domowych. Rok później otworzyliśmy także Bawilandię, która stanowi główną atrakcję dla naszych najmłodszych klientów.

W 2004 roku stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i redakcja „Dziennika Zachodniego” w uznaniu profesjonalizmu, wkładu w promocję małej i średniej przedsiębiorczości oraz sukcesu w procesie budowania marki firmy – przyznało nam tytuł „Śląski Kupiec Roku 2004„. Szkółka nasza zrzeszona jest w Związku Szkółkarzy Polskich. Centrum ogrodnicze Ogród Śląski Antoni Żurek należy do Polskiego Stowarzyszenia Centrów Ogrodniczych.

 

 

 

Dzisiaj Centrum Ogrodnicze Śląski Ogród w Świerklańcu to miejsce, gdzie można kupić wszystko do założenia i pielęgnacji ogrodu.

A w tym:

samoobsługowa sprzedaż 1100 gatunków i odmian roślin czytelnie posegregowanych i opisanych,

8000 m2 powierzchni wystawowej,

parking na 50 samochodów

ogród pokazowy 4000 m2

supermarket ogrodniczy o powierzchni 1600 m2

nowości i promocje

dział zoologiczny

pawilon tropikalny

bawilandia o powierzchni 350m2

biuro projektowania terenów zieleni

restauracja oraz sala konferencyjna

profesjonalna i przyjazna obsługa

Prowadzimy sprzedaż zarówno detaliczną jak i hurtową.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych punktów sprzedaży oraz do korzystania z naszych rad, dotyczących pielęgnacji ogrodów. Chętnie służymy pomocą i zapraszamy do współpracy.

Zespół OGRODU ŚLĄSKIEGO