• Obecnie brak na stanie
Powojnik "William Kennett"

Powojnik "William Kennett"

Pnącza
  • Nazwa łacińska: Clematis
  • Nazwa polska: Powojnik
  • Odmiana: William Kennett
  • Wielkość doniczki: p7 (doniczka 7x7 cm)
9,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Odmiana „William Kennett” to jedna z najstarszych odmian powojników wielkokwiatowych. Kwiaty niebieskie lekko pofalowane z różowymi przebarwieniami i średnicy ok 13 cm. Pręciki białe z ciemno-czerwonymi pylnikami. Kwitnie od maja do lipca. Roślina o średnim przyroście, dorastająca do 3 m wysokości. Liście opadające na zimę. Pnącze ma zdolność owijania ogonków liściowych wokół podpór. Może rosnąć przy różnych konstrukcjach (trejażach, pergolach, kratkach, linkach, tyczkach itd.). Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste na żyznej i przepuszczalnej glebie. Na glebach gliniastych i cięższych dobrze jest rozluźnić glebę. Podczas sadzenia warto na dno wysypać drenaż. Powojnik ten jest mrozoodporny. Ze względu na wiosenne kwitnienie ograniczamy cięcie na wysokość 1-1,5 m wysokości. Mocniejsze przycięcie opóźni kwitnienie na okres lipca-października.

Roślina w małej doniczce jest produktem produkcyjnym. Może różnie wyglądać w określonej porze roku. Ze względu na ciągłość produkcyjną może być przycięta. 

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

Tempo wzrostu
tempo wzrostu typowe dla gatunku
Pojemnik
0,3L
Pokrój rośliny
pnący
Kolor kwiatów
niebieskie
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password