• Obecnie brak na stanie
Powojnik "Snow Queen"

Powojnik "Snow Queen"

Pnącza
  • Nazwa łacińska: Clematis
  • Nazwa polska: Powojnik
  • Odmiana: Snow Queen
  • Wielkość doniczki: p7 (doniczka 7x7 cm)
9,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Powojnik wielkokwiatowy „Snow Queen” kwitnie od maja do czerwca (na pędach zeszłorocznych) następnie po krótkiej przerwie powtarza kwitnienie w sierpniu i wrześniu. Roślina o średnio silnym przyroście, dorastająca do 2-3 m wysokości. Liście opadające na zimę. Pnącze ma zdolność owijania pędów wokół podpór. Może rosnąć przy różnych konstrukcjach (trejażach, pergolach, kratkach, linkach, tyczkach itd.). Białe kwiaty z lekkim odcieniem fioletu mają 16 cm średnicy. Pylniki ciemnoczerwone, pięknie odznacza się na jasnym tle. Polecana na każdą wystawę na żyzne i przepuszczalne gleby od lekko kwaśnych do lekko zasadowych. Na glebach gliniastych i cięższych dobrze jest rozluźnić glebę. Podczas sadzenia warto na dno wysypać drenaż. Powojnik ten jest mrozoodporny. Cięcie ograniczamy do usunięcia pędów zamarłych i uszkodzonych. Można przyciąć na wysokość 1,0- 1,5 m. Mocniejsze cięcia ograniczają kwitnienie.

Roślina w małej doniczce jest produktem produkcyjnym. Może różnie wyglądać w określonej porze roku. Ze względu na ciągłość produkcyjną może być przycięta. 

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

Tempo wzrostu
tempo wzrostu typowe dla gatunku
Pojemnik
0,3L
Pokrój rośliny
pnący
Kolor kwiatów
białe/kremowe
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password