• Obecnie brak na stanie
Powojnik "Jan Paweł II"

Powojnik "Jan Paweł II"

Pnącza
  • Nazwa łacińska: Clematis
  • Nazwa polska: Powojnik
  • Odmiana: Jan Paweł II
  • Wielkość doniczki: p7 (doniczka 7x7 cm)
9,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Powojnik wielkokwiatowy „Jan Paweł II” kwitnie już w maju i na początku czerwca na pędach zeszłorocznych. Roślina o średnio silnym przyroście, dorastająca do 3-4 m wysokości. Liście trójlistkowe, opadające na zimę. Pnącze ma zdolność owijania pędów wokół podpór. Może rosnąć przy różnych konstrukcjach (trejażach, pergolach, kratkach, linkach, tyczkach itd.). Alabastrowo-białe kwiaty mają 13 cm średnicy, składają się z 6 działek kielicha, na środku których pojawiają się różowe pręgi. Pylniki ciemnoczerwone, pięknie odznacza się na jasnym tle. Kwitnienie nie jest bardzo obfite ale długo trwa bo aż do września. Polecana do miejsc słonecznych i półcienistych na żyzne i przepuszczalne gleby od lekko kwaśnych do lekko zasadowych. Na glebach gliniastych i cięższych dobrze jest rozluźnić glebę. Podczas sadzenia warto na dno wysypać drenaż. Powojnik ten jest mrozoodporny. Cięcie ograniczamy do usunięcia pędów zamarłych i uszkodzonych. Można przyciąć na wysokość 1,5 m. Mocniejsze cięcia ograniczają kwitnienie.

Roślina w małej doniczce jest produktem produkcyjnym. Może różnie wyglądać w określonej porze roku. Ze względu na ciągłość produkcyjną może być przycięta. 

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

Tempo wzrostu
roślina szybko rosnąca
Pojemnik
0,3L
Pokrój rośliny
pnący
Kolor kwiatów
wielobarwne
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password