• Obecnie brak na stanie
Powojnik całolistny "Blush Violet"

Powojnik całolistny "Blush Violet"

Pnącza
  • Nazwa łacińska: Clematis integrifolia
  • Nazwa polska: Powojnik całolistny
  • Odmiana: Blush Violet
  • Wielkość doniczki: p7 (doniczka 7x7 cm)
9,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Powojnik z grupy Integrifolia, charakteryzujący się dzwonkowatymi, fioletowymi kwiatami. Kwitnie od czerwca do września, a przekwitnięte kwiatostany przeobrażają się w puszyste owocostany wiszące na roślinie nawet do października. Kwiaty są małe średnicy 3 cm, złożone z 4 ostro zakończonych działek. Roślina może rosnąć przy pergolach (wspiera się, opiera), ale bardziej sprawdzi się jako bylina okrywowa. Polecana do miejsc słonecznych na żyzne i przepuszczalne gleby o obojętnym i lekko zasadowym ph. Na glebach gliniastych i cięższych też sobie poradzi. Podczas sadzenia warto na dno wysypać drenaż. Powojnik ten jest mrozoodporny. Wiosną przycinamy wszystkie pędy tuż przy ziemi oraz nawozimy nawozem dedykowanym lub do kwitnących. 

Roślina w małej doniczce jest produktem produkcyjnym. Może różnie wyglądać w określonej porze roku. Ze względu na ciągłość produkcyjną może być przycięta. 

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

Tempo wzrostu
tempo wzrostu typowe dla gatunku
Pojemnik
0,3L
Pokrój rośliny
płożący
Kolor kwiatów
fioletowe/purpurowe
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password