• Obecnie brak na stanie
Pieris japoński "Debutante" 2L

Pieris japoński "Debutante" 2L

Krzewy ozdobne
  • Nazwa łacińska: Pieris japonica
  • Nazwa polska: Pieris japoński
  • Odmiana: Debutante
  • Wielkość doniczki: 2L
38,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Pieris japoński Debutante to zimozielona pozycja która powinna pojawić się w każdym ogrodzie. Dorasta do około 1 m wysokości (10 lat). Liście lancetowate, o błyszczącej powierzchni, ciemnozielone, skupione w węzłach. Kwiaty tych pierisów pojawiają się wczesną wiosną (IV/V), mają barwę białą. Zebrane są w kwiatostany. Kwitnie bardzo długo. Rośliny te preferują stanowiska półcieniste i cieniste, osłonięte od wiatru. Zimą dobrze jest roślinę okryć za pomocą agrowłókniny zimowej. Podłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne i kwaśne. Zaleca się sadzić do specjalnie stworzonych podłoży przeznaczonych do różaneczników. Wierzchnią warstwę ściółkujemy korą sosnową. Na wiosnę dokarmiamy nawozami przeznaczonymi dla roślin kwaśnolubnych. Rośliny można przycinać. Idealne na wrzosowiska, do uprawy w pojemnikach (zimą należy je osłaniać), na rabaty i do ogrodów przydomowych.

Oferowana roślina jest w donicy 2 litrowej, korona ma około 20-25 cm średnicy. W ciągu roku roślina może wyglądać inaczej niż na zdjęciu.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

Tempo wzrostu
tempo wzrostu typowe dla gatunku
Pojemnik
2L
Pokrój rośliny
kępiasty
Kolor kwiatów
Białe
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
tak
Stanowisko
Półcieniste lub cieniste

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password