• Nowy
Pęcherznica kalinolistna czerwonolistna sadzonka 3L

Pęcherznica kalinolistna czerwonolistna 3l

Liściaste
20 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Physocarpus opulifolius
  • Nazwa polska: Pęcherznica kalinolistna
  • Odmiana: czerwonolistna
  • Wielkość doniczki: 2l
21,00 zł
Brutto

Pęcherznica kalinolistna to krzew szybko rosnący dorastający do ok 3m wysokości i  szerokości. Roczny przyrost nawet do 40 cm! Starsze rośliny maja pokrój odwróconego stożka (fontannowy). Pędy pęcherznicy maja kolor brodowo-brązowy co ładnie kontrastuje zimową porą ze śniegiem.

Liście ciemno-czerwone, w miejscach cienistych zielono-bordowe. Kwiaty pojawiają się w czerwcu i kwitną do lipca, zebrane są w baldachy koloru biało-kremowego. Kwitnie w maju na żółto. Roślina o małych wymaganiach rośnie na glebach od kwaśnych po umiarkowanie alkalicznych, piaszczystych po gliniaste. Odporna na niskie temperatury i okresową suszę. Świetnie nadaje się do małych ogrodów jak i większych w nasadzeniach grupowych. Idealna do formowania, na żywopłoty czy do barwnych kompozycji.

Wygląd rośliny może się różnić w zależności od pory roku. roślina może być przycięta, bez liści, z kwiatem lub bez.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

20 Przedmioty
Tempo wzrostu
tempo wzrostu typowe dla gatunku
Pojemnik
3L
Pokrój rośliny
wyprostowany
Kolor kwiatów
kremowe
Kolor liści/igieł
czerwone/bordowe
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password