• Nowy
Hortensja bukietowa "Vanille Fraise"

Hortensja bukietowa "Vanille Fraise" C3

Krzewy ozdobne
20 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Hortensja bukietowa
  • Nazwa polska: Hydrangea paniculata
  • Odmiana: Vanille Fraise
  • Wielkość doniczki: C3
32,00 zł
Brutto

Hortensja bukietowe to okazałe krzewy o przepięknych kwiatostanach. Kwitną latem zaczynając już w lipcu i utrzymując kwiatostany aż do późnej jesieni. 

Odmiana Vanille Fraise ma ogromne kwiatostany składające się tylko z kwiatów płonnych o kolorze białym. Wraz z przekwitaniem przebarwiają się na różowy i ciemno różowy kolor. Odmiana niezwykle dekoracyjna. Roślina rośnie dobrze na stanowiskach słonecznych (w półcieniu też może rosnąc), gleba wilgotna, próchniczna o lekko kwaśnym odczynie pH. Ze względu na wysoką mrozoodporność i kwitnienie na pędach 1-rocznych, możemy podziwiać jej wdzięki każdego lata. Pędy hortensji przebarwiających się mają kolor ciemno różowy.

Roślinę przycina się corocznie przed rozpoczęciem wegetacji, ok10 cm za zeszłorocznym cieciem. Mocne przycięcie pozwoli roślinie się lepiej zagęścić i wytworzyć silniejsze pędy z większymi kwiatostanami. Nawożenie nawozami do roślin kwitnących. Podlewamy w okresach suchych.

Wielkość rośliny może się różnić w ciągu roku. Roślina może być przycięta, kwitnąca lub bez kwiatów.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

20 Przedmioty
Tempo wzrostu
roślina szybko rosnąca
Pojemnik
3L
Pokrój rośliny
rozłożysty
Kolor kwiatów
różowe
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password