• Nowy
Hortensja bukietowa "Limelight"

Hortensja bukietowa "Limelight" C3

Krzewy ozdobne
20 Przedmioty
  • Nazwa łacińska: Hortensja bukietowa
  • Nazwa polska: Hydrangea paniculata
  • Odmiana: Limelight
  • Wielkość doniczki: C3
32,00 zł
Brutto

Hortensja bukietowe to okazałe krzewy o przepięknych kwiatostanach. Kwitną latem zaczynając już w lipcu i utrzymując kwiatostany aż do późnej jesieni. 

Odmiana Limelight ma ogromne kwiatostany (nawet 30 cm) składające się tylko z kwiatów płonnych o kolorze białym. Wraz z przekwitaniem przebarwiają się na cytrynowo-żółty kolor. Odmiana niezwykle dekoracyjna. Roślina rośnie dobrze na stanowiskach słonecznych (w półcieniu też może rosnąc), gleba wilgotna, próchniczna o lekko kwaśnym odczynie pH. Ze względu na wysoką mrozoodporność i kwitnienie na pędach 1-rocznych, możemy podziwiać jej wdzięki każdego lata. 

Roślinę przycina się corocznie przed rozpoczęciem wegetacji, ok 10 cm za zeszłorocznym cieciem. Mocne przycięcie pozwoli roślinie się lepiej zagęścić i wytworzyć silniejsze pędy z większymi kwiatostanami. Nawożenie nawozami do roślin kwitnących. Podlewamy w okresach suchych.

Wielkość rośliny może się różnić w ciągu roku. Roślina może być przycięta, kwitnąca lub bez kwiatów.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

20 Przedmioty
Tempo wzrostu
roślina szybko rosnąca
Pojemnik
3L
Pokrój rośliny
rozłożysty
Kolor kwiatów
Białe
Kolor liści/igieł
zielone
Zimozieloność
nie

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password