Kompost Active 500g /Agrecol/

Organiczne
7650
11 Przedmioty

Produkt: Kompost Active

Przeznaczenie: do przyspieszenia rozkładu materii organicznej

Producent: Agrecol

Pojemność/waga: 500 ml

62,50 zł
Brutto

KOMPOST ACTIVE DO KOMPOSTOWNIKÓW

  • enzymatyczny biopreparat przyspiesza rozkład materii organicznej (np.: skoszonej trawy, łęcin, liści, gałęzi)
  • wpływa na prawidłowy przebieg procesu kompostowania
  • wspomaga i przyspiesza tworzenie się substancji humusowych
  • nie zagraża pożytecznej faunie glebowej

Kompost Active to nowoczesny, enzymatyczny biopreparat. Służy do wspomagania i przyspieszania procesu fermentacji oraz rozkładu kompostowanych odpadów organicznych. Ten wysokiej jakości produkt został opracowany z myślą o kompostowaniu odpadów ogrodniczych (np.: skoszonej trawy, łęcin, liści, gałęzi). Preparat sprawdza się również w kompostowaniu wszelkich organicznych odpadów z gospodarstwa domowego. Poprzez optymalnie dobrany skład mieszanki enzymatycznej Kompost Active przyspiesza proces humifikacji oraz sprawia, że kompost szybko dojrzewa. Powstające w wyniku kompostowania kwasy organiczne stanowią ogromną wartość w podnoszeniu żyzności gleby. Preparat nie zagraża pożytecznej faunie glebowej.

Sposób stosowania

Utworzyć pryzmę kompostową z resztek organicznych. Preparat należy rozpuścić w letniej wodzie w ilości 100 g na 4 l wody. Preparat wsypujemy do wody intensywnie mieszając, aby uniknąć tworzenia się nierozpuszczonych grudek. Odczekać chwilę, a następnie polać pryzmę otrzymanym roztworem i przemieszać warstwy.

W przypadku kompostowania grubych fragmentów roślin, takich jak: konary i gałęzie należy rozcieńczyć preparat w ilości 100 g

na 2 l wody. Odczekać chwilę, a następnie polać pryzmę otrzymanym roztworem i przemieszać warstwy.

Szybkość tworzenia się kompostu zależy od wilgotności i temperatury otoczenia, a także od odpowiedniego napowietrzania i zraszania. Co kilka dni należy przemieszać kompostowane odpady.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

7650
11 Przedmioty

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password