Florovit Pro Natura do zielonych 1kg płynny

Florovit Pro Natura do zielonych 1kg płynny

Organiczne
4864
7 Przedmioty

Produkt: Nawóz Pro Natura do zielonych w płynie

Producent: Florovit

Waga: 1 kg 

11,90 zł
Brutto

Mikroflora 3w1 płynny nawóz do roślin zielonych, do kwiatów ozdobnych z liści i do krzewów ozdobnych

  • zwiększa żyzność gleby
  • zapewnia prawidłowy wzrost i piękny wygląd
  • zawiera naturalne substancje organiczne poprawiające jakość gleby
  • dostarcza substancje mineralne niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin
  • odbudowuje właściwą dla roślin strukturę gleby

Zawarte w nawozie naturalne substancje humusowe sprawiają, że Florovit pro natura do roślin zielonych swoim działaniem na rośliny i glebę przypomina kompost czy obornik. Substancje humusowe przyczyniają się do lepszego wzrostu i rozwoju korzeni oraz skutecznego pobierania z gleby wody i substancji pokarmowych. Regularne stosowanie nawozu zapewnia: szybki i prawidłowy wzrost roślin, intensywne wybarwienie.

SPOSÓB STOSOWANIA

Rośliny domowe i balkonowo-tarasowe:

Rośliny młode lub o słabym wzroście oraz wrażliwe na zasolenie (np. zamiokulkas, dracena, szparag pierzasty, fikus) należy nawozić 1% roztworem nawozu, podlewając rośliny co 7 – 10 dni od IV do X. Rośliny starsze lub o intensywnym wzroście oraz mniej wrażliwe na zasolenie (np. figowiec, szeflera, diffenbachia) należy nawozić 2% roztworem nawozu, podlewając rośliny co 7 – 10 dni od IV do X.

Zimą nawozić 1% roztworem nawozu 1 raz w miesiącu.

Krzewy iglaste i liściaste:

W początkowym okresie uprawy rośliny należy nawozić 2% roztworem nawozu, podlewając rośliny co 7 – 10 dni. Rośliny starsze należy nawozić 4% roztworem nawozu, podlewając rośliny co 7 – 10 dni. Krzewy w pojemnikach nawozić połową zalecanej dawki, nawożenie zakończyć do 15 VIII.

SPOSÓB SPORZĄDZENIA ROZTWORU:

1% roztwór – 10 ml nawozu na 1 l wody.

2% roztwór – 20 ml nawozu na 1 l wody.

4% roztwór – 40 ml nawozu na 1 l wody.

Skład: 3,2% (N) azot całkowity; 1,8% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie; 2,8% (K2O) tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie; 0,008% (B) bor całkowity; 0,004% (Cu) miedź całkowita; 0,018% (Fe) żelazo całkowite; 0,006% (Mn) mangan całkowity; 0,006% (Zn) cynk całkowity.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

4864
7 Przedmioty

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password