Nawóz do, traw super wieloskładnikowy 1.2kg

Mineralne
959
14 Przedmioty

Produkt: Nawóz mineralny posypowy super wieloskładnikowy

Przeznaczenie: do trawników

Producent: Agrecol

Pojemność/waga: 1,2kg

24,90 zł
Brutto

NAWÓZ DO TRAWNIKÓW SUPER WIELOSKŁADNIKOWY

  • do zasilania wszystkich rodzajów trawników
  • zapewnia bujny rozrost darni, konkurencyjnej dla chwastów oraz mchu
  • zbilansowane dawki azotu, magnezu i żelaza pozytywnie wpływają na intensywnie zielone wybarwienie traw
  • do stosowania średnio co 2 miesiące, od wczesnej wiosny do końca lata
  • wydajność: 5 kg na 250 m2

Zawartość

Nawóz WE

  • azot (N) – 18%
  • fosfor (P2O5) – 7%
  • potas (K2O) – 12%
  • magnez (MgO) – 2%
  • żelazo (Fe) – 1%

Nawóz do trawników super wieloskładnikowy to granulowany nawóz mineralny. Przygotowany specjalnie do nawożenia wszystkich rodzajów trawników. Jego pełnowartościowy skład, bogaty w azot, fosfor i potas, w pełni pokrywa zapotrzebowanie pokarmowe traw, przez co pozytywnie wpływa na ich kondycję oraz zdrowotność. Odpowiednio odżywiona trawa jest pobudzana do krzewienia, dzięki czemu znacznie lepiej konkuruje ona o stanowisko z chwastami oraz mchem. Zawarte w nawozie w odpowiednich proporcjach: azot, magnez oraz żelazo – to składniki biorące udział w tworzeniu zielonego barwnika (chlorofilu), którego obecność wpływa na intensywnie zielone wybarwienie trawy. Specyfika nawozu sprawia, że jest on wygodny w stosowaniu, wydajny i skuteczny. Nawóz przygotowuje trawnik do intensywnego użytkowania. Bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu nawożenia przy użyciu nawozu super wieloskładnikowego można przystąpić do użytkowania trawnika.

Sposób stosowania

Stosować od marca do sierpnia, co 45-60 dni. Od września należy zastosować nawóz jesienny.

1. Odmierz odpowiednią ilość nawozu: 20 g nawozu na każdy 1 m2 trawnika. Podczas zakładania nowego trawnika stosować 40 g na 1 m2 uprzednio przygotowanej gleby.

2. Rozsyp nawóz równomiernie na trawniku ręcznie lub specjalnym siewnikiem. Trawnik w momencie zabiegu powinien być suchy.

3. Po zastosowaniu nawozu, trawnik obficie podlej wodą.

1 garść to około 30 – 40 g nawozu.

Rośliny w doniczkach

Rośliny w doniczkach

Wszystkie wysyłane przez nas sadzonki są zaopatrzone w doniczkę, w której rosły. Zdrowy i dobrze rozwinięty system korzeniowy, zapewnia roślinie po wysadzeniu w grunt rewelacyjny start, szybki wzrost i 100 % przyjęcie. Zdarza się, że w trakcie procesu produkcji rośliny bywają przesadzane – zawsze z mniejszego pojemnika do większego, więc bryła korzeniowa jest nienaruszona, chociaż część ziemi może się jeszcze osypywać. Dodatkowo w podłożu znajdą państwo nawóz długodziałający typu Osmocote (w postaci kolorowych kuleczek).

959
14 Przedmioty

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password