W jaki sposób pozbyć się chwastów z ogrodu?

person Autor: ogrodslaski list Kategoria: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetlenia: 477
W jaki sposób pozbyć się chwastów z ogrodu?

Zwalczanie chwastów w ogrodzie można prowadzić metodami mechanicznymi i chemicznymi. Najlepsze efekty daje ich połączenie, czyli systematyczne usuwanie niechcianych gatunków roślin z rabat i trawników oraz stosowanie odpowiednich herbicydów. Poznaj sprawdzone sposoby na niechciane rośliny w ogrodzie.

3 sposoby mechanicznego zwalczania chwastów

Najprostszą formą niszczenia chwastów jest ich mechaniczne usuwanie i ograniczanie możliwości wzrostu. Trzy najczęściej stosowane metody to:

  • pielenie – niszczenie chwastów przy użyciu pazurków, motyki, szpadla lub specjalistycznych wyrywaczy jest bardzo skuteczne wtedy, gdy powtarzasz je regularnie; 
  • ściółkowanie – okrywanie gleby wokół roślin np. agrotkaniną w kolorze czarnym lub brązowym, słomą, korą, trocinami, zrębkami drzewnymi czy keramzytem ogranicza dostęp światła i powietrza, dzięki czemu skutecznie powstrzymuje rozwój chwastów;
  • uprawa roślin okrywowych – wykorzystaj pnącza wieloletnie lub wybrane gatunki bylin (np. dąbrówka, bodziszek, barwinek) do tworzenia na powierzchni ziemi dywanowych okryw, które ograniczają ekspansję chwastów. 

Jakie rodzaje herbicydów można zastosować w ogrodzie?

Jeżeli pielenie i ściółkowanie nie wystarczają, skorzystaj z chemicznych metod zwalczania chwastów. W naszym sklepie zaopatrzysz się w różnorodne środki chwastobójcze. Znajdują się wśród nich herbicydy kontaktowe i systemiczne (układowe). Pierwsze działają w miejscu zastosowania. Te drugie rozprzestrzeniają się po wszystkich częściach rośliny i po pewnym czasie powodują jej zamarcie. Oferujemy też preparaty o działaniu selektywnym, które działają na określony typ roślin, w tym na 1-liścienne lub 2-liścienne.

Jednoczesne zastosowanie metod chemicznych i mechanicznych pozwala pozbyć się chwastów z ogrodu. Warto zaznaczyć, że zgodnie z obowiązującym prawem nabywcami herbicydów mogą być tylko osoby pełnoletnie. Jeżeli środki ochrony roślin są przeznaczone dla użytkowników profesjonalnych, nabywca musi wykazać się świadectwem ukończenia szkoleń. Szczegółowe zapisy znajdują się w Ustawie o środkach ochrony roślin. Właściwie aplikowane herbicydy są nie tylko skuteczne, lecz także całkowicie bezpieczne dla środowiska. Używaj ich zawsze zgodnie z zaleceniami producenta, które znajdują się na etykiecie i w karcie charakterystyki produktu. 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password