Storczyki - 3 zasady jak o nie dbać

person Autor: ogrodslaski list Kategoria: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetlenia: 731
Storczyki - 3 zasady jak o nie dbać

Orchidee należące do rodziny storczykowatych to rośliny, które nadają się do hodowli na domowym parapecie, w ogrodzie zimowych, czy sypialnianej toaletce. Wystarczy stworzyć im warunki zbliżone do naturalnych, a będą kwitły obficie i długo. Rośliny te dobrze rosną w zacisznych miejscach, wolnych od przeciągów, ale nasłonecznionych. Sprawdź, jak jeszcze dbać o storczyki, aby cieszyć nimi oko jak najdłużej.

Podlewanie storczyków

Każda roślina, aby rosnąć potrzebuje odpowiedniego nawodnienia. Nie inaczej jest w przypadku storczyków, których jak wskazuje nasze doświadczenie, wiele osób nie wie jak właściwie podlewać. Storczyki należą do roślin tropikalnych i dlatego posiadają charakterystyczne korzenie, które muszą mieć zapewniony dostęp do powietrza. Zalane zbyt dużą ilością wody gniją. Dlatego storczyków nie należy zbyt często podlewać, ale w przypadku, kiedy pojemnik będzie całkiem suchy warto go obficie zalać i zadbać, aby substrat był cały czas wilgotny. 

Optymalna wilgotność powietrza

Storczyki najlepiej rosną w wilgotnym otoczeniu, o które w naszych domach trudno szczególnie zimą. Dlatego, aby zapewnić dobre warunki do wzrostu storczyków, można nasypać żwirek do płaskiego pojemnika i następnie zalać go do połowy wodą. Doniczkę ze storczykiem stawiamy na żwirku. Woda będzie swobodnie odparowywać, zapewniając dogodne warunki dla kwitów.

Dostęp do światła

Storczyki uprawiane w Polsce pochodzą z klimatu tropikalnego. Dlatego kwiaty te najlepiej czują się w miejscu, gdzie dostępne jest promieniowanie słoneczne. Świetnym miejscem dla storczyka będzie, więc zachodni lub południowo-wschodni parapet. W upalne dni z kolei warto miejsce to zacienić i zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password