Jakie gatunki ryb polecane są do akwariów słodkowodnych?

person Autor: ogrodslaski list Kategoria: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetlenia: 337
Jakie gatunki ryb polecane są do akwariów słodkowodnych?

Akwarystyka jest znakomitym hobby i do tego bardzo zdrowym, bo doskonale wpływa na psychikę. Przy akwarium po prostu odpoczywamy. Nie jest tajemnicą, że na początku musi zainwestować w akwarium. Koszty są uzależnione od wielkości zbiornika wodnego, akcesoriów, roślin i rybek. Musimy też zakupić pokrywę, grzałkę, filtr o odpowiedniej wydajności oraz oświetlenie. Potrzebujemy również siatkę do łapania ryb, wężyk do spuszczania wody i żwir. Przygodę z akwarystyką zacznijmy od zakupu mniejszego zbiornika, wówczas sporo zaoszczędzimy. Centrum Ogrodnicze, które prowadzi sklep zoologiczny, oferuje ogromny wybór ryb, krewetek, roślin oraz akcesoriów. Znajdziemy w nim wszystko, co niezbędne w akwarystyce, czyli akwaria, filtry, grzałki, napowietrzacze, ozdoby, żwirki, pokarmy i preparaty oraz inne akcesoria do akwarium. Pracownicy pomogą nam dobrać i skomponować zbiornik, więc nie potrzebujemy zbytniej wiedzy, na temat akwarystyki słodkowodnej. Kupując zbiornik, pamiętajmy o pokrywie, która zabezpieczy przed wydostaniem się z niego ryb, chroni jednocześnie przed dziećmi i zwierzętami domowymi oraz nadmiernym oziębianiem się i parowaniem wody. W sprzedaży są pokrywy proste, efektowne, a przy tym trwałe. Każda jest wyposażona w system ułatwiający otwieranie i energooszczędne oświetlenie LED. Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów w akwarium. Odgrywa bardzo ważną rolę w życiu roślin i ryb akwariowych. Dzięki oświetleniu, rośliny wodne w sposób niezakłócony mogą przeprowadzać proces fotosyntezy, a rybki ładnie się prezentują.

Czy utrzymanie akwarium jest drogie?

Najdroższy jest zakup akwarium oraz akcesoriów. Musimy na bieżąco zaopatrywać się w preparaty i pokarm dla ryb. Akwarium wymaga pewnego nakładu pracy, ale nie jest pracochłonne. Jedną z bardziej kłopotliwych czynności jest podmiana wody i czyszczenie zbiornika. Pracę musimy wykonywać regularnie. Nie jest prawdą, że małe akwarium jest łatwiejsze w utrzymaniu, ponieważ im mniejszy zbiornik, tym potrzebuje więcej pracy, bo ryby słodkowodne bardziej są narażone na niekorzystne czynniki, jak: spadek jakości wody, ochłodzenie, przegrzanie. Wymiana wody i czyszczenie 20-litrowego akwarium jest tańsze i mniej kłopotliwe, niż pojemnika 300-litrowego, ale pracę musimy wykonywać częściej. W mniejszych akwariach instalujemy tańszy i mniej wydajny sprzęt, więc powinniśmy wprowadzić rośliny działające jako naturalne filtry. Nie przesadźmy z ilością ryb słodkowodnych. Pozostaje jeszcze najważniejsza kwestia, czyli pokarm dla rybek. Karmienie rybek akwariowych wydaje się banalną czynnością, ale jak się okazuje, nie jest to takie proste. Niezwykle ważną kwestią jest dobór diety do ich potrzeb. Wysokiej jakości pokarmy dostarczają rybom niezbędnych składników odżywczych. Odpowiednie pożywienie wpływa korzystnie na ich wzrost, rozmnażanie, intensywne barwy i kondycję.

Polecane gatunki ryb do akwariów słodkowodnych?

Podwodny świat jest piękny i hipnotyzujący, nawet oglądany w akwarium. Fascynujące są właśnie ryby słodkowodne. Wpatrywanie się w nie działa uspokajająco. Chcąc zarybić akwarium, musimy coś na ten temat wiedzieć. Początek akwarystyki nie jest wcale prosty. Jest wiele gatunków ryb, więc wybór jest dość skomplikowany. W sklepach zoologicznych np. Centrum ogrodniczego dostępne są przeróżne gatunki, więc zanim je zakupimy, dowiedzmy się na temat pokarmu, temperatury wody i współlokatorów zbiornika. Upewnijmy się, czy wybrane ryby będą umieć ze sobą żyć. Na początku wprowadźmy różne gatunki ryb akwariowych, biorąc pod uwagę: czy ryby nie są wobec siebie agresywne; jakie mają wymagania pod względem pokarmu, światła i wody oraz w jakiej części akwarium będą przebywały. W Centrum Ogrodniczym do wyboru mamy wiele gatunków jak np.: gupiki, brzanki, molinezje, skalary, pyszczaki, rodostomusy, piskorki, danio kolor, przeźroczki indyjskie oraz welony, skalary, neony Inessa, bojowniki wspaniałe, pielęgniczki ramirezy, zbrojniki niebieskie, mieczyki, tetry czarne i wiele innych.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password