Jakie egzotyczne gatunki zwierząt można hodować w domu?

person Autor: ogrodslaski list Kategoria: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetlenia: 380
Jakie egzotyczne gatunki zwierząt można hodować w domu?

Zwierzęta uważane są od zarania dziejów za  przyjaciół człowieka. Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że ludzie w swych gospodarstwach domowych dzielą przestrzeń z psami, kotami, rybkami akwariowymi, chomikami, kanarkami, czy papużkami. Istnieje jednak coraz większa liczba osób, które decydują się przyjąć pod swój dach nietypowe stworzenia, czy to jeśli chodzi o małe ssaki, gady, czy też owady. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie nietypowe zwierzęta mogą zamieszkiwać razem z człowiekiem.

Jak właściwie dbać o egzotyczne zwierzęta domowe?

Bez względu na wielkość i gatunek zwierzęcia domowego niezwykle ważne jest, aby zadbać o skompletowanie wszystkich niezbędnych akcesoriów, karmy, które pozwolą utrzymać pupila w doskonałej formie. Najlepiej jest zgłosić się do nas, do sklepu zoologicznego specjalizującego się w dbaniu o potrzeby różnych zwierząt po poradę co będzie potrzebne, czy wręcz niezbędne do codziennej pielęgnacji swojego zwierzątka. Jest to szczególnie ważne gdy zamierzamy dać dom egzotycznym stworzeniom jak jaszczurka, wąż, małpka czy też rzadko spotykanym jak jeże, wiewiórki syberyjskie czy lotołapanki karłowate.

O czym trzeba pamiętać, decydując się na zwierzę egzotyczne do domu?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad pobudkami własnymi, tj. co tak naprawdę skłania nas do danego wyboru. Jeśli nie są to szczere chęci stworzenia więzi ze zwierzakiem, oddania mu sporej części prywatnego czasu wolnego, przestrzeni, a także wybaczania drobnego nieposłuszeństwa — lepiej dać sobie spokój. Zafascynowanie egzotyką bowiem szybko minie, a problemy dnia dzisiejszego sprawią, że zwierzę, zamiast stać się towarzyszem będzie odbierane jako intruz. Choć hodowanie nietypowych zwierząt w domu nie jest uciążliwe zawsze warto zastanowić się, czy na pewno karaczan, ptasznik, czy też skorpion będzie tym stworzeniem, które da nam szczęście, czy ma się wystarczającą ilość zarówno czasu wolnego, jak i wiedzy, by ofiarować dom nietypowym przedstawicielom fauny zamieszkującej ziemię.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password