Jak można pozbyć się owadów przy pomocy kwiatów?

person Autor: ogrodslaski list Kategoria: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetlenia: 526
Jak można pozbyć się owadów przy pomocy kwiatów?

Owady to niezbędny element ogrodowego ekosystemu. Jedne są pożyteczne, inne kojarzą się tylko z zakłócaniem relaksu na świeżym powietrzu i bolesnymi ukąszeniami. Jeżeli chcesz się przed nimi chronić, posadź kwiaty, które odstraszają insekty – w tym szczególnie uciążliwe komary, muchy i meszki. 

5 roślin kwitnących, których zapach odstrasza owady

W naturze występuje wiele zapachów, które jednocześnie są przyjemne dla ludzi i nieznośne dla insektów. Oto pięć popularnych roślin kwitnących, których zapach odstrasza owady:

  1. lawenda – jej olejki eteryczne trzymają na dystans muchy i mole;
  2. pelargonie pachnące – te popularne rośliny doniczkowe wydzielają aromaty nieznośne dla komarów; 
  3. aksamitki – ich intensywny zapach jest nieprzyjemny dla komarów, mszyc i mrówek, lecz również dla większości ludzi;
  4. kocimiętka – jest znana jako odstraszacz kotów, lecz jej zapach skutecznie zniechęca również komary; 
  5. komarzyca – to najlepszy roślinny odstraszacz komarów: szczególnie intensywny i skuteczny jest zapach soku z roztartych w palcach liści.

Jak wykorzystać ptaki do tępienia insektów?

Ptaki zjadają ogromne ilości owadów. Dlatego warto zadbać o to, aby chciały osiedlić się w okolicy. W tym celu wprowadź krzewy owocowe do ogrodu i posadź drzewa. Ptaki znajdą w nich bezpieczne schronienie i odpowiednią ilość pokarmu. Berberysy, dzikie róże, irga, rokitnik czy mahonia to naturalne stołówki dla Twoich skrzydlatych sprzymierzeńców w walce z owadami.

Co zrobić, gdy zawodzą naturalne sposoby walki z owadami?

Jeżeli opisane wyżej sposoby nie przynoszą oczekiwanych efektów, sięgnij po specjalistyczne preparaty odstraszające insekty. W ofercie naszego sklepu znajdziesz skuteczne środki chroniące przed ugryzieniami owadów latających i kleszczy, żele na mrówki, elektrofumigatory, lepy i pułapki feromonowe.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password