Czy można uprawiać rośliny tropikalne w polskich warunkach?

person Autor: ogrodslaski list Kategoria: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetlenia: 543
Czy można uprawiać rośliny tropikalne w polskich warunkach?

Niewiele osób wie, ale w Polsce, przy odpowiedniej pielęgnacji, można hodować wiele tropikalnych roślin, nawet z innego klimatu. Wiele egzotycznych gatunków może z powodzeniem rosnąć w naszym klimacie. Jest to także świetny pomysł na urozmaicenie i wzbogacenie gatunkowe ogrodu. Palma czy eukaliptus z pewnością nadadzą mu oryginalności i wyjątkowości. Rośliny z różnych zakątków świata zapewnią zielonemu zakątkowi powiew egzotyki.

Jakie egzotyczne rośliny można hodować w ogrodzie?

Na początku warto zaznaczyć, że nie każda egzotyczna roślina będzie rosła samodzielnie. Tropikalne gatunki, aby z powodzeniem rozkwitać w naszym klimacie, potrzebują odpowiednich warunków i starannej pielęgnacji. Większość z nich potrzebuje dużej wilgotności powietrza, dlatego należy pamiętać o regularnym podlewaniu i zraszaniu. Tropikalne rośliny ogrodowe muszą się także znajdować w bardzo nasłonecznionym miejscu. Co prawda w okresie wiosenno-letnim nie jest to takie skomplikowane, to podczas niższych temperatur należy je zabezpieczyć. 

Bardzo popularnym drzewem, które może rosnąć także w naszym kraju, jest pochodzący z Australii i Tasmanii eukaliptus. Jest to roślina, która jest zielona przez cały rok i może osiągać nawet kilkadziesiąt metrów wysokości, jednak w polskim klimacie nie osiągnie takich rozmiarów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby hodować go w donicach, a zimą w pomieszczeniach. W ogrodzie można także hodować niektóre gatunki palm, które są mrozoodporne. Niemniej jednak jest to roślina bardzo trudna w uprawie i wymaga nadzwyczajnego traktowania. Ciekawym rozwiązaniem może być też bambus, a właściwie jego przystosowane gatunki. Jest to jedna z najszybciej rosnących roślin na świecie, a ich uprawa nie jest bardzo wymagająca.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password