28 listopada 2016

Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

„Chcesz być szczęśliwy przez godzinę – upij się, Chcesz być szczęśliwy przez rok – ożeń się, Chcesz być szczęśliwy przez całe życie – załóż sobie ogród”

Pięknie utrzymany i kwitnący ogród świadczy nie tylko o olbrzymiej pracowitości, ale również o wiedzy gospodarza na temat sztuki ogrodnictwa. Wiedzy, którą można samemu zdobywać latami lub podpatrzeć i zdobyć u kogoś bardziej doświadczonego. Z jednej strony całymi dniami poświęcamy się pracy zawodowej, a z drugiej wracając do domu chcielibyśmy nacieszyć się pięknem i spokojem własnego zadbanego ogrodu. Nie mamy czasu – dlatego większość prac ogrodowych chcemy wykonać szybko i łatwo, starają się przy tym, aby efekt był jak najlepszy.

Centrum ogrodnicze Ogród Śląski zajmuje się nie tylko sprzedażą roślin domowych i ogrodowych, jak również projektowaniem i wykonywaniem. Oferuje swoim klientom fachowe doradztwo i porady ogrodnicze.

Chcesz wiedzieć, jak nazywa się drzewo, które tak pięknie kwitnie w pobliskim parku? I czy dobrze by się czuło w Twoim ogrodzie? Co zrobić – przyjedź do nas, a fachowcy z długoletnim doświadczeniem wskażą nazwę i określą wymagania danej rośliny.

Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znajdziesz w poniższych rozdziałach.

 

Akwarium lekarstwem na stres

Byliny – nieodzowne rośliny w naszym ogrodzie

Domowe Bonsai

Drzewa i krzewy pokrojowe

Krzewy i drzewa iglaste

Pnącza

Woda w ogrodzie

Zakładanie i pielęgnacja trawnika.