Śledź Nas

32 284 43 83
32 380 15 30

info@ogrodslaski.pl

Pon. - Pt.: 9.00 - 18.00
So.: 9:00 - 17:00
Nd.: 10.00 - 17.00

Wszystko do ogrodu i nie tylko...

Sklep ogrodniczy Ogród Śląski

Klony to najpopularniejsze w Polsce drzewa liściaste, które bardzo często spotkać można w parkach i ogrodach. Należą do rodziny mydleńcowatych i są bardzo łatwo rozpoznawalne ze względu na charakterystyczny wygląd liści. Cechują się wysoką tolerancją na ubogie podłoże i zanieczyszczenia środowiska. Klony to drzewa średniej wielkości. Dorastają do 20 metrów wysokości. Klony kwitną w kwietniu i maju. Ich kwiaty wydzielają dużą ilość nektaru, który wabi pszczoły i inne owady zapylające. Jesienią liście klonów przybierają piękne kolory – żółte, złote, pomarańczowe i czerwone. Owoce klonów to skrzydlaki, potocznie nazywane „noskami”. Prowadzimy internetową sprzedaż klonów różnych gatunków. Sadzonki drzewek są także dostępne w naszym Centrum Ogrodniczym w Świerklańcu, niedaleko Tarnowskich Gór.

Pielęgnacja klonów

Klony pospolite nie są wymagającymi drzewami. Doskonale poradzą sobie na większości rodzajów gleb w Polsce. Nie sprzyjają im tereny zalewowe i zupełnie suche. Ze względu na gęsty system korzeni pod powierzchnią, nie zaleca się sadzenia bylin lub innych roślin pod klonem. Dla klonów pospolitych bardzo korzystne jest stanowisko słoneczne oraz przestrzeń pozwalająca na wzrost. Klony zwyczajne to drzewa odporne na większość chorób i szkodników. Inne gatunki klonów różnią się między sobą wyglądem oraz wymaganiami uprawnymi. Dlatego, zanim podejmie się decyzję o kupnie sadzonki konkretnego gatunku, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami uprawy. Oprócz sprzedaży klonów oferujemy także doradztwo. Chętnie pomożemy wybrać drzewka, które staną się dekoracją Państwa ogrodu.

  • Narzędzia ogrodnicze
  • Środki ochrony roślin
  • Nasiona i cebulki
  • Akcesoria ogrodnicze
  • Art. Dekoracyjne
  • Donice
  • Rzeźby i figurki
  • Ziemia ogrodnicza
DSC00641 - Sprzedaż klonów

Wszystko w jednym miejscu!

U nas nie tylko znajdziesz narzędzia ogrodnicze, czy nawozy. Znajdziesz tu wszystko niezbędne do utrzymania Twojego pięknego, wymarzonego ogrodu, a także i rzeczy do domu!
Tak! Teraz wszystko w jednym miejscu i w rozsądnej cenie!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Masz jakiekolwiek pytania?
Skontaktuj się z nami

32 284 43 83lub

Kontakt