Perfekcyjny ogród to ważna wizytówka nie jednego domu. Nie każdy jednak posiada czas i umiejętności, by dobrze go zaprojektować lub wykonać. Na szczęście na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują profesjonalne projektowanie ogrodów. Jest ich jednak na tyle dużo, że wybór odpowiedniego projektanta może okazać się twardym orzechem do zgryzienia. Na co zatem warto zwrócić uwagę podczas podejmowania takiej decyzji?

Obejrzyjmy portfolio

Portfolio to wizytówka każdej firmy oferującej projektowanie ogrodów. Warto zatem poświęcić czas na zapoznanie się z jego zawartością. Jeśli portfolio się spodoba, warto pomyśleć o wyborze tego właśnie projektanta. Nie należy jednak sugerować się stylem ogrodów przedstawionych w portfolio. Profesjonalista powinien potrafić zaprojektować ogród w każdym stylu. Nie należy również ciąć kosztów podczas wyboru firmy oferującej projektowanie ogrodów. Jakość naszego ogrodu będzie bowiem w dużej mierze zależała właśnie od dobrze wykonanego projektu. Postawmy więc na dobrą jakość, a nie niską cenę projektu.

Komu zlecić wykonanie ogrodu?

Jeśli zamierzamy wykonanie ogrodu powierzyć również profesjonalnej firmie, to wybierzmy taką, która oferuje zarówno projektowanie ogrodów, jak i ich realizację. Nie ma wówczas ryzyka, że wykonawca źle zinterpretuje rysunki lub pomysły projektanta. Takie firmy posiadają ponadto odpowiednio bogate doświadczenie, które pozwoli na projektowanie i wykonywanie ogrodów praktycznie w dowolnym stylu i dostosowanie projektu do wymagań klienta.

Podpiszmy umowę

Podpisanie umowy w tym przypadku wielu osobom wyda się niepotrzebną formalnością. Wcale jednak tak nie jest. W umowie bowiem dokładnie określone zostają terminy, ceny, zakres prac i inne ważne szczegóły. Taki dokument pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych nieporozumień w toku dalszej współpracy. Warto pamiętać, że dobre wzajemne relacje to gwarancja przyjemnej i przynoszącej efekty wspólnej pracy nad dobrze zaprojektowanym i wykonanym ogrodem.

Share