Rośliny w ogrodzie to nie tylko te sadzone bezpośrednio do gruntu, ale również egzotyczne, wrażliwe i wymagające ochrony przed zimnem drzewka i krzewy. To również rośliny przeznaczone do ozdoby tarasów, patio, balkonów, które wymagają specjalnych, ozdobnych pojemników, czyli donic.

Donice odpowiednie dla roślin

Ogród jest nie tylko wizytówką domu, ale przede wszystkim miejscem przeznaczonym do relaksu, spędzania czasu w kontakcie z naturą, zielenią i zdrowym powietrzem. Przyjemność i efektywny wypoczynek zapewnia także piękne otoczenie. Stworzyć je pomagają również nowoczesne donice ogrodowe. Wykonane z trwałych materiałów, o ciekawym kształcie – doskonale integrują się z ogrodowym otoczeniem, wkomponowując się w kompleks zieleni. Dzięki dużemu zróżnicowaniu wzorów i rozmiarów można je dostosować do każdego gatunku roślin – sadzonych pojedynczo lub w formie kompozycji. Nasz sklep prowadzący sprzedaż donic ogrodowych oferuje zarówno pojemniki wysokie, jak i standardowe, o różnych średnicach oraz w wielu kształtach.

Do drzewek i iglaków najlepiej pasują duże, pojemne modele w formie czworokątnej i okrągłej, które pozwalają na doskonałe dopasowanie do przeznaczonego im miejsca. Mniejsze rośliny oraz niewielkie kompozycje do ogrodu, na taras lub patio świetnie będą wyglądać w niskich doniczkach prostokątnych i owalnych o wydłużonym kształcie.

Styl, kolor i forma, czyli donice jak sztuka ogrodowa

Ogród wymaga nie tylko starannej pielęgnacji, ale również elementów małej architektury, które uzupełnią aranżację i zagwarantują jeszcze przyjemniejszy widok. Przepiękne donice do ogrodu doskonale spełnią takie zadanie. Wykonane z materiałów w barwach natury – do wyboru – w ciepłych lub zimnych odcieniach, wspaniale wkomponują się w otoczenie. Duże i małe modele ogrodowe dostępne są w wielu różnych formach – od klasycznych, w kolorach naturalnej, jasnej i ciemnej glinki, po stylowo wykończone w wielu odcieniach, fakturach i z ciekawymi motywami wzorniczymi. Dzięki dużej rozmaitości wzorów idealnie się sprawdzą zarówno w ogrodzie zaaranżowanym w sposób klasyczny, jak i nowoczesny. Dla amatorów nietypowych aranżacji dostępne są też piękne i niezwykle dekoracyjne zestawy, piętrowe kaskady, komplety ceramicznych pojemników tworzące dekoracyjne ślimaki, a także narożniki – idealne do wyznaczania trawników czy dekorowania krawędzi tarasów. Każdy model jest niepowtarzalny i niezwykle dekoracyjny, przez co pozytywnie wpływa na ogólny nastrój otoczenia.

Share