Air so pure3 300x163 - Rośliny oczyszczające powietrze

Czujesz się ciągle zmęczony? Masz dosyć złej jakości powietrza w miejscach, w których przebywasz? W pracy nieustannie boli Cię głowa?Zacznij działać. Zainwestuj w rośliny oczyszczające powietrze z grupy #AirSoPure.

 

 

 

 

Air So Pure bo o nich mowa to grupa roślin, których działanie zdrowotne zostało udowodnione naukowo. Specjalnie dla Państwa wyselekcjonowaliśmy rośliny będące naturalnymi odświeżaczami powietrza.

Właściwości korzystne dla zdrowia:

  • wchłaniają CO2 i poprzez fotosyntezę przetwarzają go na tlen,
  • neutralizują szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy,
  • polepszają poziom wilgotności powietrza,
  • tworzą niezwykle zdrowy klimat wewnątrz domu.

 

Zielone lekarstwo w naszym domu.ASP biuro 300x225 - Rośliny oczyszczające powietrze

Wszystkie rośliny w określonym stopniu wytwarzają tlen, lecz niewiele z nich wykazuje właściwości w zakresie oczyszczania powietrza. Dlatego rośliny z serii Air So Pure można śmiało nazwać zielonym lekarstwem. Ich obecność zapewnia zdrowy i przyjemny klimat, co wpływa pozytywnie na zmniejszenie liczby zachorowań. Dodatkowo pielęgnacja tych roślin jest bardzo prosta.  Badania wykazały, że rośliny z grupy Air So Pure znacznie obniżają poziom szkodliwych substancji w powietrzu. Podczas przeprowadzonego badania umieszczono rośliny na kilka dni w pomieszczeniu z chorymi osobami, dolegliwości występujące u tych pacjentów ustąpiły same z siebie.

Rośliny Air So Pure są łatwe w pielęgnacji, dobrze radzą sobie w temperaturze pokojowej i nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Dlatego idealnie nadają się zarówno do wszystkich mieszkań jak i miejsc pracy.

 

Poniżej przedstawiamy rośliny z serii Air So Pure, które można zakupić w naszym Centrum Ogrodniczym.

 

Palma Areka (Areca)Areka 300x200 - Rośliny oczyszczające powietrze

Roślina silnie oczyszczająca powietrze, doskonale nadaje się do mieszkań oraz biur. Palma ta jak na warunki domowe potrafi osiągnąć nawet 1,8 m wysokości.

Stanowisko

Lubi miejsca jasne, lecz nie należy wystawiać jej na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Źle znosi stanowiska narażone na przeciągi.

Pielęgnacja

Optymalna temperatura to 18-24oC. Roślina źle znosi duże zmiany temperatur. Podlewanie około 2 razy w tygodniu, natomiast w okresach zimowych spokojnie wystarczy jeden raz. Ziemia w doniczce powinna być zawsze wilgotna ale nie mokra. Zalecane jest raz w miesiącu podlewanie rośliny z dodatkiem odżywki dla palm. Stare zeschłe liście można przycinać.

 

 

Bluszcz (Hedera)hedera helix wonder 300x300 - Rośliny oczyszczające powietrze

Niezwykle uniwersalna roślina ma wiele zastosowań, jest łatwa w pielęgnacji i doskonale oczyszcza powietrze. Nadaje się  zarówno na roślinę pnącą i zwisającą.  Dobrze znosi cięcie dzięki czemu można ją dowolnie formować.

Stanowisko

Lubi miejsca zacienione, dlatego najlepiej trzymać ją w miejscu lekko oświetlonym lub cienistym. Nie należy narażać jej na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Pielęgnacja

Wiosną i latem ziemia w doniczce powinna być stale wilgotna. Natomiast zimą i jesienią najlepiej aby przed następnym podlewaniem podłoże było lekko wysuszone. Dodatkowo zimą, gdy powietrze jest suche należy spryskiwać roślinę wodą. Bluszcz hodowany w pomieszczeniach dobrze znosi temperaturę pokojową, natomiast jeżeli uprawiamy go na dworze to optymalna temperatura wynosi od  0 do 30oC. Raz w miesiącu należy podlewać go wodą z dodatkiem odżywki.

 

 

Skrzydłokwiat (Spathiphyllum)spathiphyllum sensation 252x300 - Rośliny oczyszczające powietrze

Skrzydłokwiat to roślina idealna dla każdego i do każdego pomieszczenia. Silnie oczyszcza powietrze, obficie kwitnie i jest przy tym łatwa w pielęgnacji.  Kwiat kształtem przypomina skrzydła, utrzymuje się nawet do kilku miesięcy.

Stanowisko

Lubi miejsca lekko oświetlone lub zacienione, nie należy go wystawiać bezpośrednio na działanie promieni słonecznych.

Pielęgnacja

Optymalna temperatura to  15 – 23 oC. Ziemia w donicy musi być stale wilgotna, natomiast zazwyczaj wystarczy ją podlać raz w tygodniu.  Nawozimy raz w miesiącu.

Kwiaty

Skrzydłokwiat kwitnie przez około cztery do dziesięciu tygodni. Po kwitnieniu potrzebuje kilku tygodni na odpoczynek, aby przygotować się do wypuszczenia nowych pąków kwiatowych.  Zalecane jest po przekwitnięciu usunięcie całych łodyg.  Roślina przez cały czas wypuszcza nowe pędy, z których po okresie około 12 tygodniu rozwiną się kwiat. Aby kwiat dłużej cieszył oko, należy w okresie kwitnienia podlewać roślinę mniejszą ilością wody i ustawić w chłodniejszym miejscu.

 

 

Paprotkanephrolepsis 300x300 - Rośliny oczyszczające powietrze

Stanowisko

Jest rośliną uniwersalną można ją postawić zarówno w słonecznym jak i ciemniejszym miejscu. Jedynie nie lubi dużego nasłonecznienia i przeciągów. Idealnie radzi sobie w jasnym i wilgotnym otoczeniu.

Pielęgnacja

Optymalna temperatura to 18oC, ale toleruje również nieco chłodniejsze warunki. Podłoże powinno być stale wilgotne, ale nie mokre. Podlewanie mniej więcej raz w tygodniu, przy ściance donicy. Podlewanie środka rośliny może spowodować „wyłysienie”, ponieważ w tym miejscu paproć wypuszcza nowe liście. Raz w miesiącu należy podlać z użyciem odżywki.  Raz na pół roku dobrze jest przeczesać roślinę palcami w celu usunięcia starych zaschniętych liści.

 

 

FlebodiumPhlebodium 300x233 - Rośliny oczyszczające powietrze

Stanowisko

Paproć potrzebuje dużo rozproszonego światła, ale nie lubi miejsc bezpośrednio nasłonecznionych. W mieszkaniu najlepiej rośnie w półcieniu.

Pielęgnacja

Roślina dobrze rośnie w temperaturze powyżej 18oC. Podłoże w doniczce powinno być stale wilgotne, ale nie mokre. Podlewanie mniej więcej raz w tygodniu, gdy ziemia w donicy jest sucha. Natomiast nie można doprowadzić do wyschnięcia korzeni. Podlewamy przy ściance donicy, gdyż lanie na środek może spowodować „wyłysienie”, ponieważ w tym miejscu flebodium  wypuszcza nowe liście. Roślinę należy regularnie przesadzać raz do roku na wiosnę. Raz w miesiącu należy podlać z użyciem odżywki.  Flebodium regularnie zraszamy mgiełką.

 

 

Rośliny z tej serii można rozpoznać po etykiecie z symbolem Air So Pure.

ASP roslina 250x300 - Rośliny oczyszczające powietrze

Share