Wiele osób marzy o  wyprowadzeniu się z ciasnego mieszkania w bloku do swojego własnego domu. Nie mogą doczekać się momentu, kiedy wreszcie usiądą na tarasie z poranną kawą i będą beztrosko patrzeć na swój ogród. Aby jednak ogród cieszył oczy, najpierw trzeba go dobrze zaaranżować. Jego sercem mogą być starannie przemyślane ozdoby.

100% natury

Chociaż moda na plastikowe figurki w ogrodach co jakiś czas pojawia się i znika, ponadczasowym trendem są naturalne dekoracje. Z mody nigdy nie wychodzą egzotyczne, ozdobne drzewka, naturalne żywopłoty czy ozdoby z kamieni. Dekoracją, która pasuje do każdego stylu ogrodu jest niewątpliwie skalniak. Dlaczego? Ta prosta ozdoba urozmaica nieco krajobraz ogrodu. Skalniak zbudowany z naturalnych kamieni i obsadzony prawdziwymi roślinami cieszy oczy i przybliża człowieka do natury. Skalniak jest ozdobą nie wymagającą specjalnej pielęgnacji, Matka Natura sama dba o swoje dzieło. Dzięki temu, że wygląda zupełnie naturalnie, pasuje wszędzie: zarówno obok drewnianego domu pokrytego strzechą, jak i domu o bardzo nowoczesnej kubaturze. Odpowiednio dobierając rośliny i kamienie można nadać mu swojskiego lub egzotycznego charakteru.

Jak skomponować ładny skalniak?

Zbudowanie skalniaka nie jest trudne. Przede wszystkim będziemy do tego potrzebować sporych, ładnych kamieni. Z nich i z dobrej jakości ziemi musimy ustawić ciekawą kompozycję, która w rożnych partiach eksponowała będzie różnego rodzaju rośliny. Znajdźmy pobliskie centrum ogrodnicze oferujące sprzedaż miniaturowych iglaków. Wybierzmy rośliny, które najbardziej nam się podobają. Pamiętajmy, żeby na skalniaku sadzić obok siebie rośliny i drzewka różniące się odcieniami i fakturą, by tworzyły ciekawą kompozycję, która będzie przyciągała oko. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy dane drzewka nadają się do skalniaka, poradźmy się obsługi sklepu. Wiele osób na skalniaku decyduje się też posadzić różnego rodzaju rośliny pnące, które „schodzą” z konstrukcji aż do ziemi, tworząc ozdobny dywan wokół konstrukcji. Popularne jest też wysiewanie w niektórych partiach skalniaka ziół, które jednak obumierają w zimie.

Share