Rośliny rosnące w ogrodzie nie zawsze mogą być uprawiane bezpośrednio w gruncie. Egzotyczne gatunki bywają bardzo wymagające i konieczne jest ich przenoszenie na zimę do zamkniętych pomieszczeń. Nie oznacza to, że trzeba rezygnować z takich odmian, bowiem z powodzeniem mogą być uprawiane w donicach.

Donice – idealne zastępstwo rabaty

Podstawową funkcją, jaką pełnią donice jest zapewnianie roślinie warunków najlepszych do jej rozwoju. Nie zawsze możemy stworzyć takie miejsce bezpośrednio w ogrodzie, bowiem niektóre odmiany wymagają specjalnej gleby, intensywnego podlewania czy nawożenia specjalnymi mieszankami. Wiele roślin ozdobnych nie znosi też środkowoeuropejskich zim, dlatego konieczne jest ich wysadzanie na okres od listopada do marca i umieszczanie w cieplejszym miejscu. Wykopywanie krzewu lub drzewka po każdym sezonie oznacza ryzyko uszkodzenia systemu korzeniowego, dlatego o wiele lepszym dla rośliny rozwiązaniem jest jej uprawa w dużej donicy. Inną zaletą pojemników na kwiaty jest możliwość tworzenia ciekawych aranżacji nie tylko na ogrodowych rabatach, ale również na tarasach, balkonach, w sąsiedztwie placu zabaw, oczka wodnego oraz innych miejsc w ogrodzie, w których chcemy stworzyć idealny zakątek do wypoczynku.

Ozdobna funkcja donic

Poza niewątpliwą funkcjonalnością i walorami praktycznymi donice pełnią też rolę dekoracyjną. Pozwala na to rozmaitość wzorów i materiałów, z których są wykonane. Dzięki tej różnorodności można dopasować styl donicy do konkretnego miejsca, zapewniając egzotycznym drzewkom lub bylinom oprawę godną gatunku i przeznaczonego im stanowiska. Prowadzona przez nasze centrum sprzedaż donic ogrodowych obejmuje bardzo urozmaicony wybór wzorów i rozmiarów, począwszy od donic ceramicznych, przez betonowe, metalowe i szklane, aż po modele wykonane z naturalnych materiałów. Donice ceramiczne i betonowe doskonale nadają się do stylizacji tarasów i podjazdów przed domem, podczas gdy te wykonane z wikliny czy drewna brzozowego są odpowiednie do umiejscowienia pod dachem. Oddzielną kategorię stanowią też pojemniki rozsadowe przeznaczone do rozmnażania roślin zarówno na cele prywatne, jak i do sprzedaży.

Share