Aranżacja pięknego ogrodu wymaga nie tylko przemyślanego doboru drzew, krzewów i kwiatów, ale również różnego rodzaju dekoracji. To właśnie detale takie jak donice, oświetlenie, czy figurki nadają danemu ogrodowi konkretnego charakteru i stylu. Aby urządzić ogród będący spełnieniem swoich marzeń wystarczy znaleźć dobry sklep oferujący sprzedaż artykułów dekoracyjnych i w nim dokupić akcenty, które będą przysłowiową „kropką nad i”.

Centrum ogrodnicze

Najlepszym miejscem do na tego typu zakupy jest spore centrum ogrodnicze. To właśnie w takich punktach klienci mają największy wybór dekoracji w różnym stylu. Centra ogrodnicze oferują nie tylko tradycyjne figurki ogrodowe, ale także nowości, które pojawiły się u zachodnich sąsiadów. W centrach ogrodniczych łatwo też podejrzeć różnego rodzaju aranżacje, które mogą być wspaniałym natchnieniem dla osób, które urządzają swój ogród na nowo. Najlepsze centra zatrudniają doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę pracowników. Zanim więc zdecydujemy się na jakąś dekorację, możemy zapytać obsługi, jak najlepiej ją zamontować, na co zwrócić uwagę przy montażu oraz jak ją konserwować.

Styl ogrodu

Aby nasz ogród był naprawdę przyjemny dla oczu, z dekoracjami nie można przesadzać. Wszystkie ozdoby powinny mieć ten sam styl. Jeśli decydujemy się na tradycyjny ogród, wybierajmy ozdoby z drewna, wikliny, kamieni i innych naturalnych materiałów. Natomiast jeśli zdecydujemy się na ogród w nowoczesnym stylu, możemy wprowadzić do niego kolorowe LEDowe oświetlenie, oraz trochę ozdób z tworzyw. Ogród może też sprawiać wrażenie surowego i bardzo eleganckiego. W tym przypadku warto skupić się na ozdobach kamiennych, jednokolorowych i dość minimalistycznych. Pomieszanie ze sobą różnych styli sprawi, że nasz ogród może wydawać się zagracony i niespójny. Zwracajmy też uwagę, gdzie montujemy dekoracje. Nie powinny one przeszkadzać roślinom we wzroście, ani mieszkańcom domu w poruszaniu się po posesji. Ozdoby z tworzyw mogą odbarwiać się od słońca, a drewniane – butwieć, jeśli umieścimy je w miejscu niezadaszonym.

Share