Projektując ogród, warto pamiętać o ozdobach, które nadają zieleni wyjątkowy charakter i podkreślają tym samym jej piękno. Wśród dekoracji ogrodowych można wyróżnić między innymi: donice, figurki, kwietniki, a także oświetlenie, które tworzy przyjemną atmosferę na zewnątrz. Poznaj przegląd najciekawszych propozycji.

Czym się kierować przy dekorowaniu ogrodu?

Kupując dekoracje ogrodowe, należy zwrócić uwagę na to, aby nie przytłaczały one przestrzeni. Dodatkowo wszystkie ozdoby powinny być zaprojektowane w podobnym stylu. Decydując się na przykład na nowoczesny ogród, warto postawić na ledy i minimalistyczne formy, zamiast wiklinowych rustykalnych ozdób.

Propozycje najciekawszych dekoracji ogrodowych

Zainspiruj się ciekawymi dekoracjami ogrodowymi i wybierz coś do swojego ogrodu.

  • Figurki i rzeźby ogrodowe

Figurki ogrodowe to nie tylko niegdyś popularne krasnale. W bogatej ofercie dostępnej na rynku można znaleźć wiele eleganckich rzeźb. Przykładem są wyjątkowo stylowe, masywne fontanny i wodopoje, które sprawdzą się w przestronnym, szykownym ogrodzie.

  • Wiklinowe kosze i kwietniki

Wiklinowe kosze oraz kwietniki pasują do prostych, rustykalnych ogrodów, których piękno tkwi w naturalnych ozdobach. Dopasowując do nich trawy, wrzosy i inne kwiaty łąkowe z łatwością stworzysz przyjemny i swojski klimat.

  • Girlandy ogrodowe

Oświetlenie na zewnątrz to podstawa, a girlandy są bardzo modną w tym sezonie ozdobą ogrodową. Występują w różnych kształtach i barwach, dlatego pasują niemalże wszędzie. Dają przytłumione światło i wspaniale sprawdzają się przy altankach lub na tarasie.

  • Lampiony

Lampiony to dekoracje ogrodowe, które ozdobią każdą przestrzeń. Te klasyczne wykonane z metalu przypominają latarnie z XIX wieku i pasują do stylu romantycznego. W nowoczesnym ogrodzie doskonale prezentują się natomiast minimalistyczne lampiony zasilane energią słoneczną.

Share