Swiatowy dzien poisencji 225x300 - 12 grudnia Światowy Dzień Poinsecji

 

 

Takiej okazji nie wolno przegapić – 12 grudnia jest „Dniem Poinsecji”, znanej również jako „Gwiazda Betlejemska”!

Gwiazdy betlejemskie w intensywnych czerwieniach, eleganckich tonacjach koloru kremowego, różowego  lub mieszańce radosnych kolorów skutecznie odpędzą ponure szarości  i podkreślą piękno czasu okołoświątecznego. Ponadto mają cechę, o której nie wszyscy wiedzą. Mogą zachwycać swoim urokiem nie tylko podczas Świąt Bożego Narodzenia, ale i długo po nich.

 

Dekorowanie domów i mieszkań na okres świąteczny jest wieloletnią tradycją, pomagającą stworzyć wszechobecną świąteczną atmosferę. Nieodzownym elementem świątecznych dekoracji jest poinsecja, (duży wybór Poinsecji kliknij tutaj…)

 

 

Swiatowy dzien poisencji 10 200x300 - 12 grudnia Światowy Dzień Poinsecji

Pielęgnacja

Poinsecja nie wymaga intensywnej pielęgnacji. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, żeby można było się nią długo cieszyć. Oto one:

  1. Na czas transportu ze sklepu delikatnie owiń poinsecję i rozpakuj od razu po przywiezieniu ze sklepu.
  2. Roślina nie lubi stać w wodzie, a zbytnie podlewanie może doprowadzić do wybarwiania lub utraty liści. Nadmiar wody jest dla niej bardziej szkodliwy, niż niedobór. Oznaki braku wody, takie jak opadanie liści, można szybko usunąć poprzez podlanie.
  3. W okresie kwitnienia adwentową roślinę, wystarczy  podlewać umiarkowanie raz na dwa dni.
  4. Aby zapobiec pojawianiu się plam i brązowych krawędzi na liściach, można raz na miesiąc dodać nawóz.
  5. Poinsecja nie lubi zimna (temp. poniżej 12⁰C) i przeciągów. Najlepiej czuje się w temperaturze pokojowej ok. 15-22°C, ale wytrzymuje też małe wahania.
  6. Poinsecja będzie długo cieszyć swoim urokiem, jeśli zostanie postawiona w jasnym miejscu z dostępem do niewielkiej ilości słońca, z dala od źródeł ciepła (np. kominek, kaloryfer).

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia gwiazdy betlejemskiej w świątecznych aranżacjach oraz filmy związane z ich przygotowaniem.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Share